کلیه شرکت ها و تولیدکنندگان معتبر جهان به دلیل تنوع و فراوانی، محصولاتشان را براساس مدل که ترکیبی از حروف و اعداد است دسته بندی کرده و به مرحله تولید می رسانند و همچنین در سایت اصلی شرکت با ذکر مشخصات فنی و تصاویری از محصول آن را منتشر می کنند. قابل توجه است که امکان ندارد که دو محصول متفاوت چه در یک برند یا چند برند متفاوت مدل هایشان یکسان باشد. بر همین اساس ما از این نقطه قوت استفاده کرده و توانایی تشخیص جنس اصلی از جنس بدل را خواهیم داشت. در ضمن این روش برای کلیه محصولات و لوازم برقی اصلی (جاروبرقی- اتو- مایکروفر- تلویزیون و کولرگازی و…) با هربرندی سازگار می باشد.

 • توجه1: کسانی که محصولات متفرقه را به عنوان جنس اصلی می فروشند معمولا مدل یکی از محصولات اصلی را کپی کرده و روی جنس خود می زنند ولی اساسا نمی تواند خود محصول را با ان ظاهر و مشخصات جعل کنند که در ادامه مطلب نحوه‌ی تشخیص را فرا خواهید گرفت.
 • توجه2: قرار نیست کلیه محصولات یک شرکت در کشور بنیادی آن شرکت تولید شود. برای مثال وقتی روی یک محصول “ساخت چین” زده می شود بدین معنی نیست که آن محصول یک جنس بدردنخور می باشد، بلکه به این معنی است که آن محصول در کارخانجات همان شرکت و تحت نظر همان شرکت  در کشور چین ساخته شده است. 
 • توجه3: کلمه “حک شده” را از ذهنتان خارج کنید، چون در چندین سال اخیرهیچ یک از شرکت های معتبر محصولاتشان را حک نمی کنند و فقط از یک برچسپ که اطلاعات مختصری از محصول و مدل آن را دارا می باشد استفاده می کنند.

 در اینجا ما با ذکر چند مثال به صورت مرحله به مرحله و خیلی گویا توضیح خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهیم. در اینجا ما از سه محصول متفاوت با سه برند متفاوت (ساید الجی_ظرفشویی سامسونگ_لباسشویی بوش) برای توضیحات استفاده می کنیم.2.عکس محصول از نمای بیرون و داخل را بخواهید.

  1. از فروشنده مدل دقیق و کامل جنس را بخواهید. (مدل و مشخصات هر جنس به صورت یک برچسپ می باشد که در هر جنس موجود می باشد).
  2. عکس محصول از نمای بیرون و داخل را بخواهید.
  3. حال وارد مرور گر اینترنت شوید و مهم نیست که کدام مرورگر را استفاده می کنید  Firefox یا Chrome یا هر مرورگری که در گوشی یا کامپیوترتان استفاده می کنید. حال وارد سایت www.google.com  شوید.
  4. مدل کامل محصول راکه در مرحله اول دیدیم بدون حتی یک کلمه فارسی و یا کلمات اضافه دیگر در سایت جستجو می کنیم.


 1. بعد از جستجو باید نتیجه را به اینصورت مشاهده فرمایید.(یعنی هر محصول در سایت اصلی همان شرکت باشد)
 2. همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید نتیجه جستجو محصول مربوطه در سایت اصلی آن شرکت آمده است و که باید آن را انتخاب کنید ونتیجه به صورت زیر خواهد بود.
 3. در این مرحله تصاویر مختلفی از محصول نمایش داده می شود و همچنین در پایین‌تر نیز توضیحاتی در مورد مشخات محصول نیز بیان می شود، حال تصاویرنمایش داده شده در سایت و مشخصات آن  را با محصول مورد نظر مقایسه کنید و تطابق می دهیم و نباید هیچ اختلافی (حتی جزئی)  با محصول واقعی و مورد نظر داشته باشد.

درآخر امیدواریم که این مطالب مفید واقع شده باشد و شما عزیزان بتوانید با استفاده از آن محصولات مورد نظر خودر را به درستی انتخاب کرده و خرید خوبی داشته باشید. و در همینجا از شما تقاضا داریم که این فایل را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید تا همگان بتوانند از آن استفاده کنند و بتوانینم نقشی در نابودی جعل فروشان و برچیده شدن کسب و کارشان داشته باشیم.